iFi audio iDAC2 micro / OUTLET / autoryzowany salon Wrocław / gwarancja 2 lata

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: iFi audio
 • Dostępność: Produkt dostępny Produkt dostępny
  Czas realizacji: Produkt dostępny (24h)
 • szt.
 • 1 999,00 zł 1 489,00 zł / szt.
 • Oblicz

iDac był dobry i miał wielu lojalnych fanów, zarówno wśród klientów jak i recenzentów. iDAC2 jest całkowicie nową wersją z 2015 roku. Jest to zupełnie nowy projekt poparty pochlebnymi opiniami na temat modeli nano iDSD oraz micro iDSD.

OUTLET - urządzenia z ekspozycji

Urządzenia oznaczone jako OUTLET pochodzą z ekspozycji naszego salonu. Kolumny nie posiadają żadnych uszkodzeń, są w pełni sprawne, posiadają fabryczne opakowania oraz pełną gwarancję polskiego dystrybutora.

⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓

 

iFi audio iDAC2 micro

Przetwornik DAC ze wzmacniaczem słuchawkowym

 

iDac był dobry i miał wielu lojalnych fanów, zarówno wśród klientów jak i recenzentów. iDAC2 jest całkowicie nową wersją z 2015 roku. Jest to zupełnie nowy projekt poparty pochlebnymi opiniami na temat modeli nano iDSD oraz micro iDSD.

Co to jest?

Nowoczesny DAC / wzmacniacz słuchawkowy

Dla domu, na biurko lub do użytku przenośnego.

 

Sygnał pozostaje oryginalny: Prawdziwie natywny sposób radzenia sobie z nim w układach Burr-Brown. Zaczynając od nagradzanego przez EISA Nano iDSD, konwerter c/a Burr-Brown stał się integralną częścią DNA firmy iFi Audio. Natywnie odtwarza pliki DSD i PCM. Co to znaczy? iDAC2 (i wszystkie urządzenia cyfrowe iFi Audio) gwarantuje integralność formatu pliku bez jakiejkolwiek manipulacji danymi podczas całego procesu przetwarzania. Dlatego sygnał DSD pozostaje sygnałem DSD, a PCM pozostaje PCM od początku do końca. Słyszysz to co artysta chciał przekazać.

 

Wyjątkowe podejście iFi Audio do uzyskania niesamowitej jakości dźwięku w akceptowalnym stosunku jakości do pieniędzy jest powszechnie znane. iDAC2 jest w stanie sprostać z finezją formatom począwszy od 16/44 do poczwórnej prędkości DSD.

Brak konwersji formatów lub resamplingu skutkuje „poprawnością” i „prawidłowością” odbioru muzyki.

 

Korzenie AMR/iFi sięgają do lampowych wzmacniaczy single-ended, więc nie jest niespodzianką, że iDAC2 pracuje w klasie A.

Stopień analogowy iDAC2 posiada dwa kondensatory specjalnej jakości audio, to japońskie Elna Silmic II (najwyższa jakość i prawdopodobnie najlepsze kondensatory dostępne na rynku). Są to te same elementy, które występują w urządzeniach AMR.

Stopień analogowy zbudowany jest również z dyskretnych, pracujących w klasie A buforów łączących N-kanałowe tranzystory J-FET i bipolarne tranzystory PNP, które pozwalają buforowi pracować z obciążeniem nawet 600 omów. Pierwotnie rozwiązanie to zostało zaprojektowane dla nadchodzącej wersji Pro, więc jego rodowód jest bez zarzutu.

 

Bazując na popularności nano iDSD i micro iDSD, iDAC2 ma wyjście S/PDIF. Pozwala na konwersję sygnału wejściowego USB na sygnał cyfrowy S/PDIF na wyjściu, a następnie podpięcie go do innego urządzenia np.; Sonosa lub innego wzmacniacza A/V z wbudowanym konwerterem c/a.

 

AMR/iFi szczyci się najlepszymi komponentami zastosowanymi w swoich urządzeniach: od japońskich kondensatorów Elna Silmic II, przez TDK C0G, aż po rezystory Wishay MELF – iDAC2 ma to wszystko.

Spójrz na zasilanie DAC’a, które zawiera nasz nowy „Super Regulator” – unikalny filtr szumów czyszczący zasilanie USB. iDAC2 ma jeden istotny pin zwany referencyjnym. Zawsze zwracamy dużą uwagę na ten pin. iDAC2 czerpie korzyści z technologii serii Pro, gdzie znajdziemy wysokiej jakości japońskie kondensatory foliowe Panasonica, montowane powierzchniowo. W połączeniu z małą wartością kondensatora C0G daje najczystszy, stabilny poziom napięcia na pinie referencyjnym. Wykres pomiarów dokonanych na Audio Precision 2 jest naprawdę imponujący. Oczywistym staje się, że za jego niewielkim rozmiarem kryje się bijące serce cyfrowych i analogowych obwodów zaprojektowanych i wykonanych bezkonkurencyjnie (parowane jedynie przez inne maszyny iFi Audio).

   

Dane techniczne:

 

 • Wejścia: USB 3.0 (kompatybilne z USB 2.0)
 • Wyjścia: SPDIF RCA (tylko PCM do 192kHz), Audio RCA, Słuchawkowe 3,5mm
 • Formaty: 44,1/48/88,1/96/176,4/192/384kHz PCM, 2,8/3,1/5,6/6,2/11,2/12,4MHz DSD, 353/384kHz DXD
 • DAC: Bit-Perfect DSD i DXD DAC Burr Brown (1 – przetwornik DAC, 2 – kanały, 4 – sygnały)
 • Filtry: - PCM Bit-Perfect / Minimalno-fazowy / Standard, cyfrowe filtry do wyboru, - DSD Ekstremalny / Rozszerzony / Standardowy analogowe filtry do wyboru, - DXD Przetwarzanie Bit-Perfect, ustalone filtry analogowe
 • Sekcja liniowa: 2,1V (+/-0,05V) ustalone, wyjście: < 39 Ohm, impedancja wyjściowa: > 114dB(A) @ 0dBFS, SNR < 0,0025% @ 0dBFS (100k obciążenie), THD+N < 0,025% @ 0dBFS (600 Ohm obciążenie)
 • Sekcja wzmacniacza słuchawkowego: > 350mW (2,4 V) przy 16 Ohm (<10% THD+N), wyjście > 34mW (3,2 V) przy 300 Ohm (<0,1% THD+N), impedancja wyjściowa < 2 Ohm, THD+N < 0,0025% (1 V przy 16 Ohmach, 0dBFS), SNR > 114dBA (3,2 V przy 16 Ohmach, 0dBFS), zużycie energii < 1,5W
 • Wymiary: 158 x 68 x 28mm
 • Waga: 265g

 

 

2 lata gwarancji

CAMAX