Opinie o Nas

iFi audio iTube2 micro / OUTLET / autoryzowany salon Wrocław / gwarancja 2 lata

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: iFi audio
 • Dostępność: Produkt dostępny Produkt dostępny
  Czas realizacji: Produkt dostępny (24h)
 • szt.
 • 2 099,00 zł 1 679,00 zł / szt.
 • Oblicz

Oryginalny iTube stał się pierwszym wyborem bufora lampowego dla każdego, domowego systemu audio. Opracowaliśmy na nowo micro iTube2, z nowymi częściami i nową topologią układu, przejętą z flagowej serii Pro. Tylko lampa GE5670 pozostała.

OUTLET - urządzenia z ekspozycji

Urządzenia oznaczone jako OUTLET pochodzą z ekspozycji naszego salonu. Kolumny nie posiadają żadnych uszkodzeń, są w pełni sprawne, posiadają fabryczne opakowania oraz pełną gwarancję polskiego dystrybutora.

⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓

 

iFi audio iTube 2 micro

Przedwzmacniacz

 

Oryginalny iTube stał się pierwszym wyborem bufora lampowego dla każdego, domowego systemu audio. Opracowaliśmy na nowo micro iTube2, z nowymi częściami i nową topologią układu, przejętą z flagowej serii Pro. Tylko lampa GE5670 pozostała.

Micro iTube2 to stopień wyjściowy z lampą, lampowy przedwzmacniacz, bufor lampowy i urządzenie wyrównujący impedancję w jednym. Nie ma na rynku podobnych urządzeń. Można podłączyć jednego iTube2 przed przedwzmacniaczem tranzystorowym, drugiego za i dzięki temu mieć „zlampizowany” cały tor audio. Albo można używać micro iTube2 jako wysokiej jakości przedwzmacniacz.

Micro iTube2 gra jak rasowy, lampowy przedwzmacniacz, dobrze wykonany i mający całą magię lamp. Tonalność i waga, szczególnie w zakresie średnicy i basu zostały wzmocnione aby podnieść wartość całego systemu dziesięciokrotnie. Micro iTube2 wstrzyknie poważną dawkę magii lamp w każdy system audio.

 

Jeśli chodzi o magię lamp, to iTube2 oferuje słuchaczowi wybór pomiędzy trzema sygnaturami brzmienia:

 • wzmacniacza Single-Ended Triode
 • wzmacniacza Push-Pull
 • klasycznego wzmacniacza lampowego

Jedna uwaga od zespołu iFi – nie ma jednego ‘właściwego’ ustawienia. Zalecamy aby wybrać tryb zgodny z synergią posiadanego systemu oraz preferencji odsłuchowych.

 

XBass+ dla kolumn różni się dość znacząco od układu XBass+ dla słuchawek. Jedyną wspólną cechą jest filozofia działania, ponieważ umiejętność polepszenia dźwięku z kolumn jest zupełnie inną rzeczą niż ulepszenie brzmienia słuchawek.

Układ dla głośników pozwala w każdym systemie audio na kontrolę ilości basu, aby polepszyć wrażenia odsłuchowe posiadaczom kolumn z ograniczonym pasmem w niskich rejestrach. Zrobiliśmy wszystko co w naszej mocy, aby nie było żadnej degradacji jakości brzmienia.

 

20 Hz (6dB): Dla kolumn, którym brakuje jedynie najniższych nut basowych (poniżej 40 Hz)

20 Hz (12dB): Dla kolumn, którym brakuje więcej basu (poniżej 80 Hz)

OFF: XBass+ wyłączony

 

Najnowsza wersja układu 3D Holographic+ dla kolumn oferuje coś specjalnego. Przenosi systemy high-endowe na nowy poziom jakości brzmienia. Układ został opracowany na podstawie przełomowych prac Alana Blumleina, „ojca sterefonii”.

Po pierwsze, układ koryguje podstawowe zniekształcenia przestrzenne w nagraniach. A po drugie, powiększa szerokość sceny dźwiękowej poza kolumny.

 

30˚+ To ustawienie dodaje dodatkowe 30° aby zniwelować wąskie ustawienie kolumn (np. po obu stronach monitora PC)

+ To ustawienie odtwarza oryginalną ‘szerokość’ sceny i jest rekomendowanym ustawieniem fabrycznym.

Off To ustawienie wyłącza 3D+

 

iTube2, tak jak inne nowe produkty iFi, jest bezpośrednio sprzężony. To oznacza brak kondensatorów sprzęgających na wyjściu układu, aby ścieżka sygnałowa była jak najczystsza i jak najbardziej bezpośrednia.

 

Dodatkowo iTube2 jest praktycznie zupełnie nowym produktem, układ i komponenty zostały radykalnie zmienione. Teraz jest bardziej zbliżony do iCAN Pro. Technika przeniesiona z modelu flagowego? Jak najbardziej tak!

 

iTube2 wykorzystuje japońskie kondensatory TDK C0G. Oprócz nich korzystamy z japońskich kondensatorów Panasonica, wersji ECPU, opracowanej dla zastosowań audio, z bardzo niewielkimi zniekształceniami (<0.00001% @ 1V/10kHz).

iTube2 wykorzystuje także kondensatory ELNA Silmic. Takie elementy można znaleźć jedynie w urządzeniach, które mają co najmniej jeszcze jedno ‘0’ w cenie.

Potwierdzeniem jest słuchanie. Najlepszy bufor lampowy/przedwzmacniacz stał się jeszcze lepszy.

 

Każdy iTube2 jest dostarczany z nowym zasilaczem iPower (15V), który jest wyjątkowo cichym, zaawansowanym zasilaczem stabilizowanym, który ma aktywny system redukcji szumów zaczerpnięty z wojskowej techniki radarowej, 12 elementowe wyjście/ 6 elementowe wejście. Zmierzony na Audio Precision 2, iPower ma bardzo niskie szumy, w paśmie audio jest to zaledwie 1uV, a przy tym jest w stanie zasilić iTube2, który ma wyjście o maksymalnym napięciu 7,75V, co jest dość niezwykłe.

 

Dane techniczne:

 

 • Lampa: NOS GE 5670×1
 • Maksymalne napięcie wyjściowe: > 7.75V (>+20dBu)
 • SNR (stosunek sygnał-szum): 119dB(A) przy 2V, bufor, 0dB Gain
 • DNR: 31dB(A) przy +20dBu, bufor, 0dB Gain
 • THD+N: < 0.009% przy 2V, bufor, 0dB Gain, A-ważone)
 • Pasmo przenoszenia: < 10Hz -to > 200kHz (-1dB), 20Hz – 20kHz (+/-0.003dB)
 • Impedancja wejściowa: 1M ohm bufor lampowy, 100k ohm przedwzmacniacz z regulacją głośności
 • Impedancja wyjściowa stopnia wyjściowego:
 • Skorygowana impedancja wyjściowa:
 • Napięcie zasilania: AC 100-240V, 50/60Hz
 • Pobór mocy:
 • Wymiary: 175 x 67 x 28 mm
 • Waga: 278g 

 

 

2 lata gwarancji

CAMAX