Opinie o Nas

Marantz PM14S1 SE + SA14S1 SE + TT15S1 / autoryzowany salon Wrocław / gwarancja 3 lata

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Marantz
 • Dostępność: Produkt dostępny Produkt dostępny
  Czas realizacji: Produkt dostępny (24h)
 • kpl.
 • 28 985,00 zł 17 999,00 zł / kpl.
 • Oblicz

Wprowadzenie do oferty nowych produktów Marantz klasy Premium jest zawsze powodem do świętowania wśród audofilskiej społeczności. Nowa limitowana edycja serii 14 przenosi przeżycia dźwiękowe na zupełnie nowy poziom. Co istotne, jest to zasługą zoptymalizowanej obsługi plików wysokiej rozdzielczości, czyniąc milowy krok na przód w świecie niekończącej się adoracji muzyki.

Marantz PM14S1 SE (OUTLET) + SA14S1 SE (NOWY) + TT15S1 (NOWY)

Wzmacniacz + odtwrzacz SACD + gramofon

 

PM14S1 Special Edition (OUTLET)

 

Wprowadzenie do oferty nowych produktów Marantz klasy Premium jest zawsze powodem do świętowania wśród audofilskiej społeczności. Nowa limitowana edycja serii 14 przenosi przeżycia dźwiękowe na zupełnie nowy poziom. Co istotne, jest to zasługą zoptymalizowanej obsługi plików wysokiej rozdzielczości, czyniąc milowy krok na przód w świecie niekończącej się adoracji muzyki. Dostępna w kolorze czarnym lub szampańskim nowa edycja limitowana produktu w ramach 14 serii jest szczytem jakości najwyższej klasy czyniąc z nowego produktu istne arcydzieło. Jak na elitarny wzmacniacz przystało, nowy produkt na swoim pokładzie posiada ultra nowoczesne technologie, w tym: transformator toroidalny i liczne podsystemy w ramach całego sprzętu. Ciężka aluminiowa pokrywa górna o grubości 5 mm i solidne nóżki minimalizujące wibracje są gwarancją najczystszego sygnału. Dodatkowo urządzenie zostało wyposażone w udoskonalone komponenty, m.in. technologię HDAM Marantz i jeszcze wydajniejszą ścieżkę sygnału elektrycznego, dzięki czemu oferowana jakość dźwięku osiąga najwyższy możliwy poziom. PM-14S1 SE oferuje pilot zdalnego sterowania z górnym panelem pokrytym stylowym czarno anodyzowanym aluminium – pilot oferuje również zdalną obsługę odtwarzacza SA-14S1 SE. Zwieńczeniem dzieła są wykonane specjalnie przez Marantz miedziane zaciski terminali głośnikowych. Gwarantuje to bezproblemowe przeniesienie mocnego sygnału do głośników. Czysty luksus do granic możliwości.


Technologia Marantz HDAM

Oferowane komponenty dyskretnego obwodu – w przeciwieństwie do zintegrowanego obwodu – w ramach ekskluzywnej technologii HDAM zabezpieczają czystość analogowego sygnału, dostarczając szerokopasmowy dźwięku w całym zakresie pasma o wyjątkowo niskim poziomie szumów. Dodatkowo wszystkie 24 obwody HDAM SA2 i SA3 zostały zintegrowane z następującymi wyjściami: phono, liniowym, z przeznaczeniem na słuchawki, przedwzmacniacz i wzmacniacz mocy.


Potężny wzmacniacz w pełni dyskretnej obudowie
Dodatkowo dla zapewnienia maksymalnej separacji pomiędzy kanałami każdy ze stopni wzmacniacza oferuje rozdzielone obwody razem z pojedynczymi masywnymi radiatorami aluminiowymi wytłaczanymi ze stopu z szerokim obszarem efektywnego emitowania, tym samym rozpraszając ciepło bez użycia wiatraka nie generując przy tym jakichkolwiek szumów. Wzmacniacz o mocy 90 W na kanał (8 ohm) i 140 W na kanał (4 ohm) zapewnia wysoką stabilność przy szerokim zakresie dynamiki, nawet w przypadku głośników z niższą impedancją.

Solidna obudowa, gruba aluminiowa pokrywa górna i ciężkie nóżki
Istotne jest, aby przed rozpoczęciem prac nad technologiami przetwarzania i wzmacniania czułych sygnałów audio odpowiednio zadbać o stworzenie mocnych podstaw dla urządzenia. Posiadanie solidnej konstrukcji jest gwarantem minimalizacji wibracji, dzięki czemu sygnał audio nie zostaje zakłócony przez efekty mikrofonowe.

Liczne analogowe wejścia i wyjścia
Poza analogowymi wejściami phono i CD urządzenie posiada dwa dodatkowe wejścia liniowe i dwie pary gniazd wejściowych/wyjściowych jack pozwalających na podłączenie licznych urządzeń źródłowych lub odtwarzaczy. Dodatkowo nowy model został również wyposażony w tryb pracy jako oddzielny wzmacniacza mocy, dzięki czemu użytkownik jest w stanie wykorzystać PM-14S1 SE jako pojedynczy wzmacniacz stereo, tak aby dodatkowo wzbogacić wszechstronność systemu kina domowego. Co więcej, wbudowane wyjścia z przeznaczeniem na przedwzmacniacz stereo pozwalają podłączyć PM-14S1 SE do zewnętrznego wzmacniacza mocy.

Dedykowane wyjście na słuchawki
Dzięki ekskluzywnej technologii dyskretnych modułów HDAM obwód słuchawkowy zapewnia doskonałe odzwierciedlenie dźwięku podczas korzystania z różnorodnych typów słuchawek o zróżnicowanym stopniu impedancji, w tym również słuchawek z niską impedancją.

Pozłacane złącza
Złącza analogowych wejść i wyjść zostały pozłocone, tak aby zapewnić optymalny transfer sygnału i długą żywotność.

Customized Speaker terminals
The carefully treated and amplified audio signal will get handed over to the connected speaker cables through customized speaker terminals made out of pure copper. The perfect transmission chain will preserve every note.

Starannie wzmocniony sygnał audio
Dzięki oferowanym zindywidualizowanym terminalom głośnikowym wykonanym z czystej miedzi sygnał audio transmitowany do przewodów głośników jest odpowiednio wzmocniony. Idealnie zaprojektowany system transmisji jest gwarancją zachowania najdrobniejszych detali.

Tryb Source Direct
Aby zapewnić maksymalną wierność dźwięku PM-14S1 SE został wyposażony w funkcję Source Direct, która pozwala na ominięcie niepotrzebnych obwodów audio, tak aby odtwarzany sygnał przebiegał jak najprostszą ścieżką.

System zdalnego sterowania
Elegancki pilot może być również wykorzystany do obsługi odtwarzacza super audio CD SA-14S1 SE. Model PM-14S1 SE oferuje także gniazdo wejściowe i wyjściowe dla dodatkowego pilota, zapewniając tym samym maksymalną elastyczność funkcji zdalnego sterowania.

 

Dane techniczne:

 

 • Moc wyjściowa (8/4 Ohm RMS): 90/140 W
 • Pasmo przenoszenia: 5Hz-100kHz
 • Całkowite zniekształcenia harmoniczne: 0.02%
 • Współczynnik tłumienia: 100
 • Czułość wejściowa MM: 2mV / 47kOhm
 • Czułość wejsciowa MC: 270 µV / 100 ohm
 • Stosunek sygnał / szum MM / MC : 86dB / 75dB
 • Czułość wejściowa / wysoki poziom: 240 mV / 20 kOhm
 • Stosunek sygnał / szum wysoki poziom: 106dB (2V input)
 • Czułość wejściowa: funkcja Power Amp Direct wzmacniacza mocy włączona: 1.7V / 20 kOhm
 • Stosunek sygnał / szum: funkcja Power Amp Direct wzmacniacza mocy włączona: 125 dB
 • Pobór mocy: 220 W
 • Wymiary (Sz. x Wy. x Gł.) : 440 x 127 x 453 mm
 • Waga: 19.1 kg

 

SA14S1 Special Edition (NOWY)

 

Wprowadzenie do oferty nowych produktów Marantz klasy Premium jest zawsze powodem do świętowania wśród audofilskiej społeczności. Nowa limitowana edycja serii 14 przenosi przeżycia dźwiękowe na zupełnie nowy poziom – jest to zasługą doprecyzowanej do granic możliwości optymalizacji obsługi plików wysokiej rozdzielczości, czyniąc milowy krok na przód w świecie niekończącej się adoracji muzyki. SA-14S1 SE posiada ciężką aluminiową pokrywę górną o grubości 5 mm i solidne nóżki minimalizujące wibracje oraz zwiększony transformator toroidalny i potężną sekcję zasilania generującą czysty i mocny sygnał bez jakichkolwiek zakłóceń. SA-14S1 Special Edition to wspaniała platforma referencyjnej jakości dźwięku. Obejmuje ona tryb DAC, który jest identyczny z zastosowanym w rewolucyjnym NA-11S1 będącym laureatem nagrody EISA. Wyposażono go w optyczne oraz cyfrowe wejścia, jak i w port USB-B umożliwiający bezpośrednie podłączenie komputera PC. Oznacza to możliwość bezpośredniego przesyłania strumienia audio w najwyższej możliwej jakości. Takie rozwiązanie pozwala w pełni wykorzystać nieograniczone możliwości przetwornika DAC oraz wysoką jakość dźwięku dostarczaną dzięki modułom HDAM-SA2. Stąd też, co istotne, model ten posiada również najnowszy izolator masy/sygnału, aby całkowicie wyeliminować zakłócenia z komputera PC. Odtwarzacz może również pracować jako karta dźwiękowa komputera, a ponieważ port USB-B działa w trybie asynchronicznym, jest on zdolny do przesyłania sygnału 192kHz / 24 bit, jak i DSD 2.8MHz i 5.6Mhz. Dla zmaksymalizowania uniwersalności i wydajności urządzenie posiada również wejście USB na panelu przednim do odtwarzania plików w formacie MP3, WAV i AAC. Oczywiście nowy model jest też kompatybilny z iPod/iPhone. Jak widać mamy do czynienia z odtwarzaczem super audio CD ¬– w pełnym tego słowa znaczeniu, a nawet więcej. Znacznie więcej.
 
Technologia Marantz HDAM
Oferowane komponenty dyskretnego obwodu – w przeciwieństwie do zintegrowanego obwodu – w ramach ekskluzywnej technologii HDAM zabezpieczają czystość analogowego sygnału, dostarczając szerokopasmowy dźwięku w całym zakresie pasma o wyjątkowo niskim poziomie szumów. Dodatkowo wszystkie 24 obwody HDAM SA2 i SA3 zostały zintegrowane z następującymi wyjściami: phono, liniowym, z przeznaczeniem na słuchawki, przedwzmacniacz i wzmacniacz mocy.

Konwersja referencyjna klasy D/A
Sekcja zasilania została wyposażona w zwiększony transformator toroidalny oferujący technologię uzwojenia wtórnego OFC (oxygen free copper), dużą prędkość i wysokonapięciowe diody Schottkiego w ramach etapu zasilacza dla najczystszego sygnału stałego napięcia.

Potężne zasilanie
 
W celu obsługi jak największej liczby typów dysków i plików audio SA-14S1 SE został wyposażony w referencyjny konwerter zmieniający sygnał z cyfrowego na analogowy klasy DSD1792 zapewniający przesyłanie sygnału 192kHz / 24 bit, jak i dekodowanie DSD za pomocą płyt Super Audio. Aby zapobiec zakłóceniom pomiędzy poszczególnymi etapami każdy z nich – zarówno analogowy jak i cyfrowy – posiada zasilanie z indywidualnego obwodu. Urządzenie obsługuje wiele typów dysków i plików, w tym: płyty muzyczne CD i Super Audio CD oraz formaty PCM, AAC, MP3 i WAV. Podłączając komputer za pomocą portu USB-B ulokowanego na tylnym panelu użytkownik może cieszyć się odtwarzaną muzyką w wysokiej rozdzielczości DSD 2.8MHz i 5.6MHz, tak aby maksymalnie zwiększyć różnorodność odtwarzanej muzyki.

Solidna obudowa, gruba aluminiowa pokrywa górna i stabilna podstawa
Istotne jest, aby przed rozpoczęciem prac nad technologiami przetwarzania i wzmacniania czułych sygnałów audio odpowiednio zadbać o stworzenie mocnych podstaw dla urządzenia. Posiadanie solidnej konstrukcji jest gwarantem minimalizacji wibracji, dzięki czemu sygnał audio nie zostaje zakłócony przez efekty mikrofonowy.

Rozbudowana łączność
 
Poza analogowymi wyjściami stereo urządzenie posiada również dodatkowe wyjścia cyfrowe i coaxialne zapewniając tym samym możliwość podłączenia zewnętrznego dekodera cyfrowego lub wzmacniacza. Model SA-14S1 SE został również wyposażony w optyczne i coaxialne wejścia pozwalające wykorzystać odtwarzacz jako samodzielny cyfrowy konwerter audio. Urządzenie posiada gniazdo wejściowe i wyjściowe do podłączenia urządzenia sterującego, dzięki czemu użytkownik jest w stanie podłączyć model SA-14S1 SE do innego sprzętu Marantz, a wewnętrzny lub zewnętrzny przełącznik na tylnym panelu zapewnia dodatkową elastyczność sterowania systemem.

Praktyczny port USB-A na przednim panelu
 
Dogodnie umieszczony na przednim panelu port USB pozwala użytkownikowi na podłączenie ulubionego przenośnego urządzenia audio – jak USB media – i oferuje kompatybilność z urządzeniami: iPod, iPod touch i iPhone, pozwalając tym samym cieszyć się bezpośrednim cyfrowym połączeniem zapewniającym maksymalność wierność odtwarzanej muzyki.

System zdalnego sterowania
Elegancki pilot o ergonomicznym kształcie zapewniający obsługę funkcji wzmacniacza pozwala na zdalną kontrolę modelu SA-14S1 SE i pasującego zintegrowanego wzmacniacza stereo PM-14S1 SE.

Fluorescencyjny wyświetlacz o niskim stopniu zakłóceń
 
Luksusowy wyświetlacz fluorescencyjny o niskim stopniu zakłóceń zapewnia przejrzyste i łatwe do odczytania znaki alfanumeryczne. Dodatkowo jest on również kompatybilny z kodowanymi płytami Super Audio CD. Pilot do wyświetlacza posiada specjalny przycisk pozwalający na przyciemnienie ekranu lub jego wyłączenie.

Dedykowane wyjście na słuchawki
Nowo wprowadzony model pozwala na podłączenie ulubionych słuchawek bezpośrednio do gniazda słuchawkowego dogodnie ulokowanego na przednim panelu posiadającego dedykowaną funkcję kontroli poziomu głośności. Obwód słuchawkowy został tak skonstruowany, aby zapewnić kompatybilność z jak największą liczbą typów słuchawek, w tym również słuchawek z niską impedancją.

 

Dane techniczne:

 

 • odtwarzanie CD, CD-R/RW, SACD, WMA, MP3, AAC
 • wejście USB kompatybilne z iPodem / iPhonem
 • streaming audio USB-B DSD (DoP): DSD2.8 / DSD5.6
 • wzmacniacz słuchawkowy: HDAM + HDAM SA2
 • Pasmo przenoszenia (komponenty selekcjonowane): 2 Hz - 50 kHz
 • Zakres dynamiki (SA): 112 dB
 • Stosunek sygnał / szum (SA): 110 dB
 • Całkowite zniekształcenia harmoniczne (SA): 0.001%
 • Separacja kanałów (SA): 102 dB
 • Pasmo przenoszenia (komponenty selekcjonowane): 2 Hz - 20 kHz
 • Zakres dynamiki: 100 dB
 • Stosunek sygnał / szum: 110 dB
 • Całkowite zniekształcenia harmoniczne: 0.0015%
 • Separacja kanałów: 100 dB
 • Wymiary (Sz. x Wy. x Gł.): 440 x 127 x 419
 • Waga: 15,3 kg

 

TT15S1 (NOWY)

 

Puryści dźwięków analogowych, patrzcie: oto on - gramofon TT-15S1 z serii Premium Range. Urządzenie to posiada mocną akrylową ramę konstrukcyjną w stylu Premium, ciężki akrylowy talerz grubosci 3cm, wykończony czarnym filcem, solidne aluminiowe nóżki i najwyzszej klasy ceramiczne łożyska, dzięki czemu praktycznie eliminuje rezonans. System MM -wyłącznie od Marantz - w stylowej hebanowej obudowie, z wysokiej klasy bezpośrednim łączem audio, pozwalającym zredukować opór sygnału do minimum.Jego anodowane ramię zostało zoptymalizowane dla osiagnięcia perfekcyjnej harmonii z całym urządzeniem. A jego silnik jest tłumiony i izolowany od ramy konstrukcyjnej w celu nie dopuszczenia do przenoszenia się wibracji. Dodatkowo, mechanizm "inteligentnego zapięcia" zapewnia wspniały kontakt dysku z talerzem. Magnetyczny system przeciwdziałania sile dośrodkowej działa bezdotykowo, aby wyeliminować niepożądane naprężenia igły, a silikonowy pasek gwarantuje precyzję obrotów.TT-15S1 jest jak wisienka na torcie w domowym systemie audio każdego audiofila.

  

Dane techniczne:

 

 • System napędowy: pasek
 • Łożyskowanie: ceramiczne
 • Prędkość 33-1/3 oraz 45 obr. na min.
 • Wersja igły: MM / Marantz Virtuoso Ebony
 • Pasek: silikonowy
 • Stosunek sygnał / szum: 80 dB
 • Dostępne kolory: biały
 • Wymiary (Sz. x Wy. x Gł.): 440 x 110 x 350 mm
 • Waga: 8,9 kg

 

2 lata gwarancji

(+1 rok po rejestracji produktu na stronie dystrybutora)

Horn Distribution