Opinie o Nas

Sonus Faber Olympica II grafit / OUTLET / autoryzowany salon Wrocław / gwarancja 5 lat

 • Dodaj recenzję:
 • Producent: Sonus Faber
 • Dostępność: Produkt dostępny Produkt dostępny
  Czas realizacji: Produkt dostępny (24h)
 • szt.
 • 18 499,00 zł 12 699,00 zł / szt.
 • Oblicz

Teatr Olimpijski: to projekt, planowanie, harmonia proporcji, akustyka i czułość.

OUTLET - urządzenia z ekspozycji

Urządzenia oznaczone jako OUTLET pochodzą z ekspozycji naszego salonu. Kolumny nie zawierają żadnych uszkodzeń, są w pełni sprawne, posiadają fabryczne opakowania oraz pełną gwarancję polskiego dystrybutora.

⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓⇓

Sonus Faber Olympica II

Kolumna podłogowa

 

Teatr Olimpijski: to projekt, planowanie, harmonia proporcji, akustyka i czułość. To także poszukiwanie piękna, zachwyt, mistrzowska obróbka materiałów oraz emocje. Teatr Olimpijski (Teatro Olimpico) to jedno z największych dzieł, jakie stworzył tuż przed śmiercią architekt Andrea Palladio. Budynek był darem dla miasta Vicenza i stanowi cenny klejnot oraz uniwersalny przykład piękna i pomysłowości. Prawdziwe i przykładne wzorce piękna, a dzięki ich wspaniałej i promiennej architektonicznej obecności - wszyscy mogą się teraz nimi cieszyć i rozwijać swoje własne. A firma Sonus faber, która tworzy na tej pięknej i szczęśliwej ziemi, nie mogła nie przyjąć tej lekcji i tych wzorców jako swoich własnych. Od samego początku nierozerwalnie łączy je z własną historią, a następnie stosuje w swoich zestawach głośnikowych, które z dumą rozbrzmiewają w harmonii z miastem i sztuką, która je zainspirowała. W uznaniu wyjątkowej spuścizny Andrea Palladio, Sonus faber postanowiła stworzyć zestaw Sonus faber Olympica. Stanowi on szczery hołd na rzecz Teatru Olimpijskiego, świątyni geometrycznej przyjemności w brzmieniu muzyki, obiektu, z którego dźwięk płynie i rozwija się, tworząc dokładny model odniesienia dla akustycznych wzlotów.

 

Sonus faber chciał stworzyć rodzinę głośników bogatą w treści, ale również sugestywnie nawiązującą wizualnie do zmysłowych emocji, jakie zawsze były charakterystyczne dla zestawów głośnikowych Sonus faber. Drewno i skóra oraz ponadczasowe wartości starannego rzemiosła, produkcji i pasj, są bez wątpienia w stanie wytłumaczyć sens miłości do rzemiosła i muzyki. Sonus faber Olympica jest częścią rodziny pasywnych zestawów głośnikowych, które wzbogacają już istniejący katalog fabryki Arcugnano. Pod względem estetycznym charakteryzują się użyciem dwóch kultowych i szlachetnych materiałów wykorzystywanych wcześniej przez Sonus faber: czyli drewna orzechowego i skóry. Premiera zestawów przygotowana została w dwóch etapach. W pierwszym zaprezentowano trzy modele Olympica I (2-drożny model podstawkowy), Olympica II (3-drożna kolumna podłogowa) i Olympica III (3-drożna kolumna podłogowa).

 

Zostały one przedstawione w trakcie wystawy Hi-End w Monachium w dniach 9 - 12 maja 2013 roku. Druga część premiery miała miejsce pod koniec lata tego samego roku. Dzięki nowemu projektowi, firma Sonus faberbyła w stanie harmonijnie połączyć kwintesencję stylu z wprowadzeniem istotnych elementów i innowacji technologicznych. Udało się tym samym spotkać nowoczesność z klasycznym stylistycznym kanonem Sonus faber. Było to możliwe dzięki ogromnemu wysiłkowi zespołowej pracy działu badawczo-rozwojowego kierowanego przez Paolo Tezzon i Livio Cucuzza. Nie bez znaczenia był także znaczny wzrost zaangażowania sił i środków. Nowa linia Sonus faber Olympica reprezentuje także koncepcję, dzięki której firma może zaoferować swoim klientom szeroką gamę modeli, tak aby każdy mógł znaleźć odpowiednie dla siebie rozwiązanie (system stereo lub kino domowe), mógł go dobrać adekwatnie do rozmiarów mieszkania (zestawy podstawkowe, podłogowe, w różnych wymiarach). Sonus faber jednocześnie zadbał o historyczną jakość w zakresie wykorzystywanych materiałów, cech konstrukcyjnych, osiągów, no i oczywiście urzekającego uroku głośników zaprojektowanych jako instrumenty muzyczne, które całkowicie produkowane są we Włoszech.

 

Dane techniczne:

 

 • Konstrukcja: 3-drożna
 • Przetworniki: dynamiczne
 • Głośnik wysokotonowy: 29 mm, głośnik z membraną tekstylną, magnes neodymowy. Z przodu zastosowano element linearyzujący odpowiedź fazową.
 • Zaprojektowany przez Sonus faber
 • Głośnik średniotonowy: 150 mm został całkowicie zaprojektowany prze firmę Sonus faber. Membrana wykonana z pulpy celulozowej, z dodatkiem włókien
 • kapoku, kenafu i innych materiałów. Cewka wykonana z pokrywanego miedzią aluminium CCAW. Kosz jest odlewany
 • Głośnik niskotonowy: 180 mm, został całkowicie zaprojektowany przez firmę Sonus faber. Wielowarstwowa membrana wykonana z pulpy celulozowej oraz pianki
 • z tworzyw sztucznych. 1,5” cewka o długim skoku napędzana jest silnym magnesem
 • Impedancja nominalna: 4 Ohm
 • Skuteczność: 88 db SPL (2.83V/1 m)
 • Zalecana moc wzmacniacza: 50 - 250 W
 • Pasmo przenoszenia: 40 - 30 000 Hz
 • Wymiary: 1055 x 370 x 472 mm

 

2 lata gwarancji

(+ 3 lata po rejestracji produktu na stronie dystrybutora)

Horn Distribution

 

Cena dotyczy 1 szt., głośniki sprzedawane są wyłącznie w parach!