Subwoofery aktywne Morel z serii USUB

08-03-2024

Subwoofery aktywne Morel z serii USUB dostępne są w rozmiarach 8, 10 i 12 cali czyli kolejno: USUB 803, USUB 1003 i USUB 1203 i dostarczają wysokiej jakość dźwięk Hi-Fi w zastosowaniach stereo i kina domowego.

Subowoofery te wyposażono go w jedną membranę aktywną i dwa pasywne radiatory (membrany pasywne), zapewniające wyjątkowo mocne basy. Wzmocniona, solidna obudowa zamknięta wykonana jest z grubej mieszanki drewna z wewnętrznymi wzmocnieniami, a zdobi ją i chroni elegancki górny panel ze szczotkowanego czarnego aluminium.

Zaprojektowany z myślą o lepszej jakości dźwięku
Poprzez obudowę zamkniętą (bez portu bass reflex), podwójne pasywne membrany współpracują ze sobą, aby zapewnić zwarty i mocny bas oraz umożliwić falom dźwiękowym bezproblemowy przepływ przez obudowę, eliminując jednocześnie wibracje. Ten mały subwoofer może działać tak samo jak większy subwoofer z portem. Konstrukcja USUB zapewnia lepszą jakość dźwięku i dynamikę basów przy minimalnych zniekształceniach. Pozłacane 24-karatowym złotem terminale dodatkowo zapewniają wysoką jakość dźwięku i maksymalną wydajność.

Energooszczędny i wyposażony w wyjątkową technologię cyfrowego wzmacniacza
Subwoofery Morel serii USUB, wykorzystują najnowocześniejszą technologię, zasilane są przez cyfrowy wzmacniacz klasy D, aby zmaksymalizować wydajność przy jednoczesnym wytwarzaniu bardzo małej ilości ciepła. Są wyjątkowo energooszczędne, a w trybie gotowości zużywają mniej niż 0,5 W, co czyni je jednymi z najbardziej ekologicznych dostępnych subwooferów.

Łatwe dostrojenie
Morel USUB zawiera elementy sterujące, które zapewniają, że bas będzie taki, jak lubisz, niezależnie od tego, czy chodzi o thriller, czy o ulubioną muzykę. Na tylnym panelu znajduje się regulacja głośności, zwrotnica dolnoprzepustową i kontrola fazy, przez co Morel USUB zapewnia optymalną integrację systemu.

Wykrywanie sygnału
Po wybraniu opcji „Automatyczne wykrywanie sygnału” w przypadku braku sygnału wejściowego przez około 15minut, subwoofer automatycznie przełącza się w tryb gotowości oszczędzającym energię. Zasilanie włączy się ponownie, gdy sygnał powróci. Wersja 12-calowa Morel USUB zawiera bezpłatną aplikację iWoofer, która pozwala dostosować pasmo przenoszenia i moc basów ze smartfona.

Umiejscowienie subwoofera
Niskie częstotliwości basowe są dookólne, co oznacza, że subwoofer zazwyczaj można umieścić w dowolnym miejscu w pomieszczeniu kina domowego, uzyskując dobre rezultaty.

Funkcjonalność
Podstawowa funkcjonalność subwoofera to uzupełnienie zestawu kolumn kina domowego. Ponieważ zasadniczo nie istnieje możliwość aby tradycyjna kolumna pasywna była w stanie z prawidłową dawką energii odtworzyć częstotliwości poniżej około 40Hz niezbędny jest aktywny głośnik niskotonowy o dużym zapasie mocy. W seansie kina domowego, w szczególności podczas oglądania filmów akcji mocne zejście niskich tonów to podstawowy atut rozrywkowy. Subwoofer sprawdza się także w wybranych gatunkach muzycznych w stereo, gdzie wraz z kolumnami tworzy zestawy 2.1.

 

Dane techniczne:

  • Głośnik basowy: 1 x 10" 
  • Głośniki pasywne: 2 x 10"
  • Automatyczny stand-by: Tak
  • Regulacja fazy: 0/180
  • Pasmo przenoszenia: 20 Hz - 160 Hz
  • Moc wyjściowa: 500 W / 250 W (RMS)
  • Konstrukcja: Zamknięta
  • Waga: 12 kg
  • Wymiary: 370 mm x 370 mm x 330 mm